ZAGROŻENIA W CYBERPRZESTRZENI - KONFERENCJA

 

 

Zaproszenie na konferencję!

 

 

 

        Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konferencję „Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Cyberprzestrzeni Wyzwaniem dla Środowiska Społeczno – Wychowawczego”,która odbędzie się dnia 10 marca 2016r o godzinie 17.00 w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Pławnie.

 

         Tematyka zagrożeń powodowanych przez cyberprzestrzeń, a szczególnie uzależnień nie jest w wystarczającym stopniu nagłośniona. Dlatego świadomość społeczeństwa w tym zakresie jest bardzo niska. Przeciętny rodzic może nie zdawać sobie sprawy, że np. telewizja, komputer, Internet czy telefon komórkowy mogą być źródłem uzależnienia. Najczęściej rodzice nie posiadają odpowiedniej wiedzy w jaki sposób diagnozować uzależnienie od cyberprzestrzeni, a tym samym nie potrafią w prawidłowy sposób reagować w przypadku pojawienia się symptomów uzależnienia. W porównaniu do wcześniejszych uzależnień od zachowań i używek ten proces jest wyjątkowo niebezpieczny ze względu na różnorodne następstwa sfery psychicznej.

 

         W związku z tym pragniemy zaproponować Państwu udział w konferencji, której celem będzie zapoznanie uczestników z najważniejszymi i najnowszymi zjawiskami patologicznymi występującymi w świecie wirtualnym, a będącymi powszechnym zagrożeniem środowisk oświatowo – wychowawczych, zwłaszcza szkoły i rodziny.

 

KONFERENCJĘ POPROWADZĄ:

 

prof. dr hab. Józef Bednarek,pedagog, dydaktyk, medioznawca, ekspert w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni. Wiceprzewodniczący Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci e Cyberprzestrzeni powołanego przez Rzecznika Praw dziecka RP. Autor kilkunastu książek i kilkudziesięciu publikacji.

 

dr Anna Andrzejewska,pedagog w zakresie edukacji informatycznej i medialnej, ekspert w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni. Członek Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci w Cyberprzestrzeni powołanego przez Rzecznika Praw Dziecka RP. Autorka wielu książek dotyczących cyberprzestrzeni i świata wirtualnego.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!