Realizowane programy

 

 

 

         W roku szkolnym 2016/2017 w ZSG w Pławnie realizowane będą następujące programy:

 

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. To już drugi program rządowy wspierający biblioteki szkolne, w którym nasza szkoła będzie uczestniczyć. W zeszłym roku szkolnym realizowaliśmy projekt „Książki naszych marzeń”.

  • Autorski program przygotowany przez mgr Renatę Kucuń – Marchewkę pt. „Emocje pod kontrolą”. Celem programu jest wyposażenie uczniów w umiejętności rozpoznawania uczuć i radzenia sobie z nimi - rozładowywanie napięć emocjonalnych. Zajęcia prowadzone będą przez wychowawców i pedagoga szkolnego.

  • Kontynuować będziemy program „Chrońmy dzieci” realizowany w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

  • Mały Mistrz”. W ramach projektu prowadzone są zajęcia ruchowe w sześciu zasadniczych blokach sportowych, tj: Rowerzysta – Turysta, Gimnastyk – Tancerz, Saneczkarz – Narciarz – Łyżwiarz, Piłkarz, Lekoatleta, Pływak-Wodnik. Projekt ten jest kontynuowany w klasie II sp.

  • Ada i Jaś na matematycznej wyspie” - projekt ten realizujemy już trzeci rok. Ma na celu doskonalenie umiejętności matematycznych uczniów w młodszym wieku szkolnym.